מגזין אגם

הסדרה של פולי שלוטרמוץ – איזה טרלול !

לוסי אסטנר, סופרת ותסריטאית מוכרת בעולם הילדים, כתבה את סדרת ספרי "פולי" לבקשת שתי בנותיה. הסיפור מיועד לגילאי 8+, והוא מובנה היטב, נקרא באופן שוטף ומלא ברעיונות מצחיקים. באופן חי וטבעי, מספרת לוסי על חברים וחברויות, רגשות ותהפוכות, שינויים מרחיקי לכת ודרכים חדשות. התוצאה היא תמהיל קסום וייחודי המשלב קורטוב קסם, שפע הומור וגיבורה אחת ייחודית, שובבה ושובת לב.

תארו לכם שביום בהיר אחד, כל העולם שלכם מתהפך? הוא הופך להיות מרגש, מפחיד, מוזר, מעצבן, מסעיר… והכל בגלל שן חדשה שבקעה לכם בפה! ובכן, זה בדיוק מה שקרה לפולי. בוקר אחד היא מגלה שן גדולה, בולטת ומחודדת בפיה, וביחד איתה מתגלה גם סוד משפחתי ישן ומטלטל…

הוריה של פולי ההמומה מסבירים לה שהיא ערפדית. למרבה המזל, רוב מה שפולי יודעת על ערפדים שגוי: הם אינם קשורים למתים, ואינם מוצצי דם. אסור להם לאכול בשר, אבל לפעמים הם ממש חייבים מיץ של אשכוליות דם. ולערפדים יש כוחות קסומים ויחודיים שפשוט צצים משום מקום, אבל יש להם גם חובות. מסתבר שאסור לערפדים חדשים להסתובב בחברת בני אדם רגילים, עד שהם מוכנים לחייהם החדשים ועומדים בכל הבחינות!

הספרים בסדרת פולי שלוטרמוץ:

פולי שלוטרמוץ

פולי מבינה שהיא ערפדית. היא נאלצת לעבור לגור עם דודתה בתוך בית סירה מכושף, ושם היא מתחילה להסתגל לחייה החדשים. בדרך היא רוכשת לה גם חברים נאמנים – אנושיים, צוהלים וגם מעופפים, ומתכוננת לבחינות של מועצת הנמנמנים.

פולי שלוטרמוץ 2 – הרפתקת פילי פלאים

פולי מנסה להשתלב בכיתתה ובחברת הילדים, ולהסתיר את כוחותיה המיוחדים. אבא שלה מגיע לבקר אותה בבית הסירה, אך בלי כוונה פולי הופכת אותו לפיל. העטלפוף המדבר של פולי מתאהב בפילה, ומישהו מסתורי מנסה לפגוע בחבורה כולה.

מספרים על פולי..

"אהבתי את הספר וגמעתי אותו בחיוך. הספר חמוד ונכתב בשנינות ובהומור. יש בו הרבה משחקי מילים (לעטלף החצי עיוור בסיפור קוראים עין הנץ) ואיורים המוסיפים לחיינו.. הוא מלמד על חברות, שיתוף פעולה וקבלה עצמית. (אהבתי  שבספר האב הוא זה שמבשל והאם אמונה על הטיפול השוטף בחווה.) זהו סיפור כיפי ותוסס שהזכיר לי את בילבי מבחינות מסויימות.  זהו ספר ראשון בסדרה ובהחלט מחכה לספר הבא. מומלץ בחום!" -קרולין זרעוני

"מוזר, מצחיק וחצוף – פולי היא קול פנטסטי בעולם ספרי הילדים"- goodreads

"סגנון הכתיבה שוטף ונעים – מדויק עבור קבל היעד – נערות ונערים צעירים"- goodreads

לעמוד ספרי הנוער של אגם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *