העשיריה הפותחת של שלומית שוסטר – גילאי לידה עד שנתיים

מאת: שלומית שוסטר

הורים יקרים – בחרתי עבורכם את העשיריה הפותחת שחשוב שתהיה בכל ספריה בייתית.
יש בה ספרי פעילות ומשחק, ספרי לילה טוב, קלאסיקה ישראלית וקלאסיקה מתורגמת וגם ספרים שנגעו לי בלב באופן אישי במהלך השנים.
מאחלת לכם רגעי קסם שילוו אתכם לתמיד!
שלכם, שלומית

1. בוא אלי פרפר נחמד – קלאסיקה של דקלומים ושירים שכולנו גדלנו עליהם והם נכס צאן ברזל בספרות הילדים העברית: הפרפר, העגלה, הטלה שבדיר, הטרקטור – מ1945 ועדיין קסום! חובה בכל בית!

2. איה פלוטו – פלוטו הכלבלב מקיבוץ מגידו שיש לו הכל אבל נמאס לו להיות לבדו – הוא יוצא למסע אבל חוזר הביתה. קלאסיקה משנות החמישים שבכל גיל מפיקים ממנה הנאה שונה.

3. כמוך בדיוק – ספר מקסים ומרגש על האהבה בין אם לבניה. רב-מכר מדהים של אגם.

4. לילה טוב דג הקשת – אמנם לא ספר קלאסי אבל פשוט מקסים ומדבר על האהבה האינסופית בין אמא לבנה. קשה לדג להיפרד ללילה ואמא שלו נמצאת שם בשבילו תמיד תמיד! 

5. הזחל הרעב – אריק קארל האמין בלמידה דרך חוויה. הזחל הרעב הוא פשוט חוויה! וגם קטנטנים ייהנו ממגע ותחושה בדפי הספר המחוררים והגדולים יותר ילמדו על ימות השבוע, על מספרים, על מחזוריות בטבע וגם על תזונה נכונה.

6. לבד על המרבד – בריאן וילדסמית – ספר מקסים לקטנטנים עם מעט טקסט. העלילה נבנית בהדרגה כשלאט לאט מצטרפות חיות לחתול שיושב על המרבד עש הוא מגרש אותן כי כל ילד רוצה וצריך מידי פעם להיות לבדו 🙂

7. מעשה בחמישה בלונים – של מרים רות האגדית. כנראה שזה הספר הכי פופולארי על ילדי ישראל וכנראה שמגיע לו להיות כזה כי מרים רות הנפלאה הבינה כל כך את משמעות הפרידה אצל ילדים, כל ילד התנסה בפרידה בדיוק כמו שהילדים בסיפור נפרדים מהבלונים שלהם.

8. קוקו, מי זה שם? של טל שוכמן. תינוקות נהנים ממשחק הקוקו וזה לעולם לא נמאס עליהם! הם מתרגלים את ההיעלמות והחזרה של דברים שוב ושוב והספר הזה הוא הזדמנות נהדרת להכיר את חיות החווה שמשחקים יחד איתם. קסם!

9. אהבתי אותך מאז ומתמיד “אהבתי אותך מאז ומתמיד, עוד לפני שהציפורים עפו, עוד לפני שקופים התנדנדו על עצים, לפני שהשמש זרחה ולפני שהירח האיר את הלילה, לפני ששנינו בכלל היינו כאן… “. כל כך מרגש וממחיש את הקשר בין הורה לילד במילים פשוטות חמות וחכמות ואיורים קסומים להפליא. ואם אתם רוצים ממש להתרגש תקשיבו לשיר שהלחינה קלי קרלקסון בהשראתו 

10. חתול גדול חתול קטן – אמי רובינגר – חרוזים מופלאים מושגים פשוטים עם איורים מקסימים. 

הספרים ניתנים לרכישה כמארז או כספרים בודדים לבחירתכם!
קוד הקופון של שלומית יקנה לכם 10% הנחה נוספים: shlomit15

  • לילה טוב דג הקשת – קרטון
    30%

פודקאסט בנושא ספרים שבו מאיה דיין־שלו מייסדת אפליקציית Jama (בשיתוף עם 103fm) שוחחה עם שלומית שוסטר, מומחית להתפתחות תינוקות בפרק מסקרן בנושא ספרים, בו תלמדו כיצד נכון להקריא סיפור, מהם הספרים המומלצים, מה לעשות כשאתם נתקלים בחוסר עניין מצד הילדים והאם כדאי לשלב גם ספרים באנגלית (או בשפה אחרת). להאזנה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. erotik

    I really like your blog.. very nice colors & theme. Norrie Cordie Lapotin

כתיבת תגובה