קטגוריות נוספות

סדרות ספרים לנוער

ספרי הנוער הטובים ביותר

ספרי הנוער הטובים ביותר במאה ה-21

קצב החיים בעולם שלנו נהיה מהיר וכך גם צריכת התוכן של הדור הצעיר. לרוב, בני נוער, מעדיפים לראות סרט או סדרה מאשר לקרוא ספר מומלץ לנוער. המהירות בה הנער יכול לעבור בין תכנים היא בלתי נתפסת ביחס למציאות שהייתה בעבר. פעם, לא היו טלפונים חכמים וגם בטלוויזיה היה מספר מצומצם של ערוצים. אמנם היו סדרות וסרטים בשפות זרות, אך המבחר היה קטן. כיום, אנשים יכולים להיחשף למגוון רחב של תכנים מכל העולם, בלחיצת כפתור. אך, חשוב לזכור כי הבסיס לסדרות ולסרטים הוא בשפה הכתובה. ניתן לראות כי סרטים רבים מבוססים על ספרים רבי מכר. כלומר, הדמויות של הספר התעוררו לחיים באמצעות הסרט.

חשוב לזכור! סרט אינו הדרך היחידה בה הדמויות יכולות להיות מציאותיות. כל אדם שקורא ספר, יכול ליצור בדמיונו את הסרט שלו באמצעות התוכן שהוא מחזיק בידיו. כלומר, הנער יכול לתת פרשנות ויזואלית לתוכן הכתוב בתוך הספר. לכן, צריך להזכיר לבני הנוער כי התוכן נגיש עבורם לא רק בלחיצת כפתור, אלא גם בפתיחה של ספרי קריאה לנוער. ישנם ספרי נוער מומלצים, אשר יתאימו לכל בן נוער אשר ירצה לשוב אל עולם הספרים.

אהבה לספרים אינה נוצרת יש מאין. כבר בגיל צעיר, המבוגר צריך לחשוף את הילד לספרים ולהקריא לו מפעם לפעם. כתוצאה מכך, הנער, בבגרותו, ימשיך בעצמו את הקריאה וייפתח לסוגים שונים של סיפורים לנוער לקריאה לפי טעמו האישי. על אף שהנער יכול לקרוא בעצמו, ההורה עדיין נשאר בתמונה. באיזו דרך, אתם שואלים? העובדה שההורה הוא זה שעוזר לנער ברכישת הספרים, מאפשרת לו לדעת באילו ספרים ילדו מתעניין. זאת ועוד, בני נוער רבים אינם משתפים את ההורים במציאות היומיומית שלהם. שאלות פשוטות הנשאלות על ידי ההורים אינן נענות. לכן, הספר יכול לשמש כמתווך בין ההורה לילד. העובדה כי הדמויות בספר אינן חלק מהמציאות היומיומית שלו, מאפשרת לנער להסתכל על מצבים שונים בחיי היום יום מנקודת מבט אחרת. בנקודה זו, ההורה יכול ליצור שיח משמעותי עם הנער בעקבות הקריאה ולהבין טוב יותר את עולמו הפנימי.

ראוי לציין כי כמו בעולם המבוגרים, גם ספרים לנוער עוסקים בנושאים שונים, כך שכל נער ונערה יכולים למצוא את הסוגה אליה הם מתחברים. כך למשל, ישנם ספרים מומלצים לנוער על אהבה, אשר עוסקים במערכות היחסים בין אנשים. מובן שיש עוד ספרים מעניינים לנוער, כך שתפקידו של הנער הוא רק לחפש את סוג הספרים המתאים עבורו. ישנם בני נוער אשר אוהבים לקרוא ספרים בודדים, אך ישנן גם סדרות ספרים לנוער, בהן העלילה מתמשכת במספר מסוים של ספרים, דבר היוצר אצל בן הנוער מתח ורצון לקרוא את הספר הבא בסדרה. אצלנו באתר, תוכלו למצוא המלצות לספרים לנוער אשר יסייעו לילדיכם לבחור את הספר המתאים עבורם.