ספרים לקריאה

המלצות – ספרים טובים לקריאה

מדי שנה יוצאים לאור קרוב ל-8,000 ספרים בישראל, איך אפשר לבחור מבין כל הספרים הללו את הספר שיתאים לך? ספרים מסוימים מתאימים לתקופה שמתאימה באופן ספציפי למצב הרגשי האישי או לגיל הקורא. יש ספרים שיעזרו להתמודד עם פרידה, יש כאלו שמתאימים לתקופות רומנטיות וכאלה שיעזרו לכם לברוח לעולם קסום של מתח והרפתקאות.

לצפיה בספרים לחצו כאן

כיום יותר מתמיד קשה למשוך ילדים, בני נוער ואף מבוגרים לעולם הספרים, שלל הגירויים החיצוניים, הוא אינסופי  – רשתות חברתיות (פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר), מגוון עצום של ערוצי טלוויזיה, רדיו משחקים ומוזיקה. לפעמים קשה לעשות את הסוויץ’ ולמצוא את הזמן על מנת לקרוא. לכן, חשוב לנו למצוא ספר טוב לקריאה, ספר שנוכל לצלול עמו לתוך עולם שונה משלנו, אשר יעניק לנו הנאה ועונג בדרך אחרת מאשר באמצעים הטכנולוגיים שמקיפים אותנו מכל עבר. אין כמו לשקוע בספר סוחף שמעביר את הזמן בצורה נעימה ונותן לכם סיפוק לא פחות מאשר סדרה בנטפליקס ופעמים רבות אף יותר. ספר טוב מקנה כלים לחשיבה יצירתית ובניית שפה עשירה.

גיבשנו רשימה של מספר ספרים לקריאה אשר יעניקו לכם שעות של הנאה מובטחת:

ברקודה לארוחת בוקר

מאת: עמליה ארגמן ברנע

במפגש מקרי בלב הקאריביים פוגשת אליענה, עיתונאית ישראלית וגרושתו של פוליטיקאי מפורסם, את גארי, רופא אמריקאי שנטש את חיי הבורגנות כדי לחיות על ספינה ולחצות אוקיינוסים. גארי מציע לה את הדרך שלא נבחרה, ואליענה, שבאה מקצה אחר של העולם ושל החיים, לא מחמיצה את מה שהחל כהרפתקה ונמשך במסע לגילוי עצמי, עד להיותה אישה אחרת…

“ברקודה לארוחת בוקר” מספר על אהבה גדולה החוצה יבשות וימים, ומוביל את הקורא לנופים אקזוטיים, לסצנות ארוטיות ולתשוקה מהפנטת, אך גם למהפכי החיים ונפתוליהם, לטעויות אנוש מרות ולהכרה כי “יש סיפורי אהבה שמגיעים אל סופם, אבל לא נגמרים.”

מפעם לפעם

מאת : אליעזר יערי
צילומים : אלכס ליבק

מאה שלושים וחמש שיחות רדיו קובצו יחד בכרך הזה, שהן מבחר מתוך קרוב לאלף שיחות ששודרו בפינה “מפעם לפעם” בתוכניתו של ירון אנוש ב”כאן” ולפני כן ב”קול ישראל”. קשת הנושאים שמכילים הטורים רחבה ומגוונת, והיא מייצגת אירועים פוליטיים, חברתיים ומקומיים שהתרחשו בישראל.

בספר הזה, בשונה משיחות הרדיו, אליעזר יערי אינו לבד, שכן הוא מצרף אליו לדרך בן לוויה, הלוא הוא אלכס ליבק, צלם נודע בשערים, וכך, מפעם לפעם, נשזרים צילומיו של ליבק חד העין, הביקורתי אך האנושי תמיד אל תוך המארג פרי עטו של יערי, וקולו מצטרף לקולו של אליעזר ויחד הם יוצרים תמונה מרהיבה, לפעמים כואבת ולפעמים מרגשת של המציאות הישראלית ב-20 השנים האחרונות.

תרנגול פרסי

מאת : פרי סני

סאגה משפחתית סוחפת המוליכה את הקורא אל ההתרחשויות המרתקות, והלא מוכרות, באיראן שלפני המהפכה האסלאמית. זהו סיפורה של משפחה יהודית תוססת, שממזג בעלילתו אהבות, שנאות, בגידות, ארוטיקה, לחשים, כשפים וסגולות, ומאפיין את החברה היהודית והמוסלמית ואת היחסים ביניהן.

בחודש פברואר השנה יצא ספר ההמשך “סיפור פרסי”.

גאולה מרצון

מאת : יעל פפר

יעל פפר נותנת לנו הזדמנות נדירה להציץ לתוך החיים בכת סגורה. במיוחד כשמדובר בכת נשים שחיה פה בישראל, וכל הנשים בה היו נשותיו של גבר אחד, שניצל אותן נפשית, מינית וכלכלית. יעל פפר שהיתה במשך 14 שנים אחת מעשרות הנשים בכת של גואל רצון, וילדה לו שמונה ילדים כתבה מסמך אנושי מרתק. המראה איך ייתכן שצעירה רגילה מבית טוב, יכולה להגיע למקומות האפלים ביותר.

הספר הזה הוא חובת קריאה לכל נערה ואישה.

 

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על ספרים טובים לקריאה, אתם מוזמנים להתקשר אלינו לטלפון: 03-7576523 או לכתוב לנו כאן.
מוזמנים כמובן לרכוש דרך האתר ולקבל את הספרים שתרצו עד הבית. 

  • תרנגול פרסי
    30%
  • גאולה מרצון
    30%
  • מפעם לפעם
    30%