ספרי ילדים ישראלים

ספרות ילדים ישראלית

ספרות ילדים ישראלית היא מיוחדת במינה, הסופרים והמאיירים הישראלים הם בעלי כישרון רב ויצירתיים במיוחד. הם מצליחים לייצר חוויה משמעותית ובלתי נשכחת לקורא הצעיר. לכל אחד יש סגנון מיוחד משלו, אך ניתן לשים לב שלכולם יש מכנה משותף – ספרות חמה, פשוטה ומשובחת. למרות כל הקומפלימנטים זה לא תמיד פשוט לעודד ילדים לקרוא – אספנו מספר המלצות על מנת לעזור לילדכם להנות מעולם הספרים.

לצפיה בספרים לחצו כאן

מהן הדרכים לעודד קריאה אצל ילדים?

 1. אוריינות – הקריאו ספרים לילדיכם, גם אם הם כבר יכולים לקרוא בעצמם, הקראת ספרים בכל הגילאים תעודד אותם לקרוא בעצמם. כאשר אנחנו קוראים לילד סיפור, אנחנו עוזרים לו לפתח את הדמיון, את השפה, ואת הקשרים החשובים בין שמיעה לראייה.
 2. חיקוי – במידה וילדכם יראה אתכם קוראים (עיתון/ספר), יאמץ אף הוא דפוסי קריאה.
 3. פעילות משלבת קריאה – משחקים המשלבים קריאה יעזרו באימוץ דפוסים של קריאה (קריאת הוראות המשחק ומשחקי מלים), גם לקריאה של טקסטים קצרים יש חשיבות בהגדלת אוצר מלים, איות נכון וידע כללי.
 4. קריאה פעילה – הילד משותף במהלך העלילה, כאשר המורה או ההורה מקריא סיפור בקבוצה קטנה ומעודד את הילד לקחת חלק אקטיבי על ידי הצגתן של שאלות הקשורות לטקסט.
 5. איורים – שימוש באיורים בספרים עוזר לילד להבין את הטקסט שלפניו לפשט את הסיטואציה ולהפוך את הקריאה לקלה יותר.
 6. אזור קריאה – צרו עבור הילדים אזורים בהם יוכלו לקרוא בהנאה ובשלווה, אפשר גם לשלב אביזרים שונים: בובות, כריות, משחקים ומגוון רחב של ספרים.
 7. קישור בין קריאה והחיים אמיתיים – עזרו לילדים ליישם את מה שהם קוראים על חיי היומיום. יצירת קשרים בין ספרים לבין החוויה של הילד יכולה לעזור להגביר את העניין שלו בקריאה.
 8. קריאה צריכה להיות בחירה ולא מטלה – יש לוודא שיש מגוון של ספרים, כתבי-עת, ספרי קומיקס ועוד הזמינים עבור הילדים. תנו לאינטרסים של הילד להנחות את בחירות הקריאה שלו. זה בסדר להציע הצעות, אך אל תכריח את התפיסות שלך לגבי מה שהילד צריך לקרוא. עיינו ברמת הקריאה של הספרים שילדיך בוחרים. תנו להם להימתח כמיטב יכולתם, אך היו מוכנים לעזור אם יתייאשו.

מהו סוג הספרים שמעודד קריאה אצל ילדים צעירים?

 • ספר עם איורים אסתטיים ומספר מילים מועט.
 • ספר בעל עלילה מובנית.
 • ספר המכיל חרוזים ומשחקי מלים.
 • ספר עם נושא שאינו מורכב מדי וקרוב ללב הילד.
 • ספר שהילד ירצה לחזור ולקרוא בו שוב ושוב.

האם יש לכם המלצות לספרים ספציפיים?

מספר ספרי מקור של סופרים ישראלים שאנו אוהבים במיוחד:

 • אקו ולוגי
  30%
 • ביצה לשבת
  30%

 • זאתי
  30%
 • ההיא על האי
  30%

ב’אגם – הוצאה לאור’ אנו מביאים לקהל הקוראים הישראלי את הספרים הטובים בעולם. אנחנו משקיעים מחשבה עמוקה ויצירה רבה מאחורי הוצאתו לאור של כל ספר וספר. בין הספרים ניתן למצוא, חידוש של קלאסיקות עולמיות, ספרות מקור מובחרת, ספרי עיון מרתקים וספרות ילדים מעוררת מחשבה ועשירה במסרים וערכים. בספרי הילדים שלנו אנו מקפידים על איורים מרהיבים של המאיירים המובילים בארץ ובעולם.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על ספרי ילדים ישראלים, לקבל המלצות לספרים חדשים או להצטרף למועדון הלקוחות שלנו אתם מוזמנים להתקשר אלינו לטלפון: 03-7576523 או צרו קשר כאן.