קטגוריות נוספות

ספרי נוער בוגר מומלצים

ספרים יפים לנוער

ספרי נוער בוגר – מומלצים

עולמם של בני הנוער טומן בחובו קשת של רגשות ומחשבות. אהבה, אכזבה, עצב, בלבול – מהווים רק חלק מסערת הרגשות המתחוללת בתוך לבו של בן הנוער במציאות היומיומית. מובן שקשה לעשות סדר בתוך עולם מבולבל שכזה, אך ספרים מומלצים לנוער בוגר, נותנים לנערים מקום בו הם יכולים להתנתק מהמציאות שלהם, להתחבר לדמויות בספר ולעוף על כנפי הדמיון אל עולם אחר. הספר מאפשר להם להכיר את עצמם בצורה עמוקה יותר, באמצעות מפגש עם דמויות דמיוניות הקרובות לגילם. ישנה רשימת ספרים מומלצים לנוער, הכוללת בתוכה סוגות שונות, כך שכל בן נוער יכול להתחבר לספרים המתאימים עבורו.

כיום, בני הנוער צורכים את התוכן באמצעי מדיה שונים, כמו רשתות חברתיות וטלוויזיה. חשוב לזכור כי  קיים הבדל בין תוכן שנצרך דרך המסך לבין תוכן כתוב המופיע בספרים. ראשית, יש הבדל בין שפה דבורה יומיומית לבין שפה כתובה ספרותית. אמנם בני הנוער קוראים וכותבים טקסטים שונים ברשתות חברתיות, אך לרוב אוצר המילים אינו עשיר ביחס לאוצר המילים המופיע בספרים. שנית, אם נשים את הזרקור על טלוויזיה כפלטפורמה לצריכת תוכן, חשוב לזכור כי בסדרות ובסרטים הדמויות מופיעות לצופים על המרקע. כלומר, הנער אינו צריך להפעיל את הדמיון ולחשוב כיצד הדמות נראית ובאיזה חלל היא פועלת, מאחר ומישהו כבר ליהק את הדמות המתאימה לעלילה וכן בנה את התפאורה המתאימה לדעתו. לעומת זאת, בקריאת ספר, התסריט אמנם כבר קיים, אך הנער צריך להיות הבמאי. כלומר, עליו להפעיל את הדמיון ולחשוב בצורה ויזואלית כיצד הדמויות נראות ובאיזה מקום הן פועלות. מובן, כי דמות בדמיונו של נער אחד תהיה שונה בתכלית מדמות בדמיונו של נער שני. כאן, טמון סוד הקסם של הספר. קריאת הספר מאפשר לכל אחד מבני הנוער להתחבר לאני הפנימי שלו.

כאמור, מצד אחד, קריאת ספרי קריאה מומלצים לנוער מאפשרת לנער להתנתק מהמציאות היומיומית שלו כאשר הוא נשאב לתוך הספר. מצד שני, הדמויות בספר עשויות לשקף לו מצבים שהוא מכיר מחייו האישיים. דרך ההתמודדות של הדמויות עם האתגרים בהם הן נתקלות בדרך, מאפשרים לנער לקבל כלים אשר יסייעו לו בהתמודדות עם המציאות שנמצאת מחוץ לספר. כמו כל אדם, כך גם כל נער מתחבר לסוגה ספרותית אחרת. אצלנו באתר, תוכלו למצוא רשימת ספרים יפים לנוער, אשר זמינים עבורכם לרכישה מקוונת, במחירים נוחים ומשלוח מהיר עד בית הלקוח. לצפייה בקטלוג לחצו כאן>>>