קטגוריות נוספות

עזרי לימוד מונטסורי

עזרי לימוד מונטסורי
40% הנחה

אושר שלי

45

חינוך מונטסורי – מה זה אומר?

ודאי לא פעם שמעתם על שיטת חינוך מונטסורי. למעשה, כאשר התשובה לשאלה מה זה חינוך מונטסורי היא שחינוך מונטסורי מתבסס על האמונה שילדים הם סקרנים באופן טבעי, לכן, הדרך הטובה ביותר ללמד אותם היא דרך חקר וגילוי. שיטת לימוד מונטסורי מתמקדת בהתפתחות של כל הילד – הצמיחה הפיזית, הרגשית, החברתית והקוגניטיבית שלו. שיטת מונטסורי שמה דגש על למידה מעשית, הוראה פרטנית ותכנון סביבה המעודדת עצמאות ומשמעת עצמית. כאשר מדברים על עזרי לימוד מונטסורי, ספרים ממלאים תפקיד חשוב, שכן הם כלי מפתח להקלת הלמידה והחקירה אצל ילדים. הנה כמה דרכים שבהן ספרים יכולים לתמוך בגישת מונטסורי:

  • טיפוח אהבת הקריאה – קריאה היא מיומנות חשובה מאוד בגישת מונטסורי. בין אם מדובר בהנחלת שיטת מונטסורי בגן, בכיתה או בבית –מחנכים והורים יכולים לעזור לטפח אהבה לקריאה שתשרת את הילדים לאורך כל חייהם. חשוב לחשוף אותם לספרים מרתקים ומתאימים לגילם.
  • עידוד למידה עצמאית – כאשר מדברים על שיטת מונטסורי לגיל הרך בפרט ובשלבי התפתחות שונים בכלל, המטרה היא לעודד ילדים לחקור ולגלות את העולם הסובב אותם בעצמם, בליווי ותמיכה של מוריהם והוריהם. ספרים יכולים להיות כלי מצוין לקידום למידה עצמאית, שכן ילדים יכולים לקרוא ולחקור ספרים בעצמם, בקצב שלהם ובדרכם.
  • תמיכה בפיתוח שפה ואוריינות – ספרים הם כלי מרכזי להוראת מיומנויות שפה ואוריינות בגישת מונטסורי. בין אם אתם רוצים להנחיל שיטת מונטסורי בבית או במסגרת החינוכית, על ידי קריאת ספרים לילדים, ניתן לסייע לילדים לפתח אוצר מילים, הבנת שפה וכישורי קריאה מוקדמים.

אם אתם מחפשים ספרים המתאימים לרוח השיטה המונטסורית – הגעתם למקום הנכון! אצלנו באגם הוצאה לאור תוכלו למצוא מגוון רחב של ספרים בתחומים שונים. נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה או התייעצות.