יוצרים

עטרה אופק

”כשהייתי קטנה, אחד העיסוקים החביבים עלי היה לצייר אשה מכוערת ולייפות אותה בעזרת תיקונים עדינים בעיפרון. חשבתי שאם לא אהיה ציירת, אולי אפתח מכון יופי כשאגדל. בתיכון כבר חשבתי להיות רופאה מנתחת – עוד מקצוע שבו 'מתקנים קלקולים'. רק כעבור שנים הבנתי איך השאיפה הילדותית שלי מפעם מתחברת למה שאני הכי אוהבת לעשות כיום – לערוך ספרים (בעיקר ספרי ילדים); שהרי עריכה מתקנת את היצירה הראשונית, מרפאת את פגמיה ומייפה אותה, עד שתהיה ראויה להדפסה ולקריאה. ”

עטרה אופק

  עטרה אופק מתרגמת, עורכת, סופרת ולשונאית.  
בשנות ה-70 החלה לעבוד עם דן בן-אמוץ על כתביו וספריו כעורכת ומגיהה. ושימשה כנערת תסריט בסרטים "עיניים גדולות" ו"דיזינגוף 99". בין השנים 1975-1978 שהתה בהולנד שם למדה אנימציה באקדמיה של האג, ובין לבין גם עסקה בתרגום ובאיור ספרי ילדים. הייתה סגנית עורך בעיתוני הילדים "משמר לילדים" ו-"כולנו".
עטרה אופק הייתה עורכת ראשית בהוצאת ענבל - הוצאת ספרי ילדים.
בשנות ה-90 החלה לעבוד בטלוויזיה: ערכה את מגזין הצרכנות והפנאי לנוער "בזבוזים" בערוץ חינוכית 2, הופיעה בשעשועון לנוער "תיק תק" כשופטת לשונית, בנוסף לכתיבת החידות והתסריטים לתוכנית.
יצרה את תוכנית הנוער "הבקבוק", ויצרה וערכה סדרת דרמה בת 60 פרקים לגיל הרך בשם "סיפורי מישמיש". עורכת ראשית וכותבת של השעשועון "מלך הטריוויה" בערוץ 3. הגישה פינת צרכנות שבועית בתוכנית הבוקר של גבי גזית ורבקה מיכאלי. בשנות האלפיים המשיכה לערוך שעשועוני טלוויזיה נוספים וכן יצרה את השעשועון "צהבת" עבור ערוץ הבידור הישראלי. הופיעה כיו"ר חבר השופטים בתחרות "אלוף העברית", שבה שימשה גם כעורכת ויוצרת התוכן. אופק משמשת גם כיועצת פינת הלשון בתוכנית "קותי בחדר האחות". במשך כל אותן שנים המשיכה לעסוק בתרגום ובעריכה להוצאות ספרים שונות.
עטרה אופק היא בעלת עמוד הפייסבוק "המתלהבת".
תירגמה וערכה ספרים רבים בהוצאתנו.