חוברות לימוד קריאה

איך ללמד קריאה בעזרת חוברות ללימוד קריאה

לימוד יסודות הקריאה עלול להיות קשה ומתסכל עבור ילדים מסוימים, אך עבודת הכנה מקדימה ועזרה של חוברות ללימוד קריאה אטרקטיביות ומהנות עשויות לעזור לילד בלימודי הקריאה ולהקל על המעבר מהגן לכתה א’. כיצד ניתן לעשות את זה נכון? אילו חוברות ישנן ולמי זה עשוי להתאים? כל התשובות במאמר הבא.

לצפיה בחוברות לחצו כאן

חוברת לימוד קריאה

שימוש בחוברות לימוד

התועלת של תרגול חוברת לימוד קריאה בגיל טרום כתה א’ היא משמעותית, חיזוק היסודות בצורה מהנה תתרום להבנה עמוקה יותר של השפה ותפיסה מהירה יותר בשלבים מאוחרים. גם לאחר תחילת הלימודים חוברות הקריאה מסייעות לתרגול באופנים שאינם נמצאים בכתה, ומסייעות לסגור פערים או לחזק את הידע שנצבר. השימוש בחוברות מהנה ואטרקטיבי עבור הילד, התרגול בהן ירגיש כמשחק ולא כלימודים, לכן התרגול יהיה אפקטיבי ומשמעותי ביותר.

סוגי חוברות הקריאה

ישנן שתי חוברות עיקריות דרכן ניתן לתרגל את יסודות הקריאה. חוברת אחת “יסודות הקריאה – אותיות” מתאימה לגילאים קטנים של טרום כתה א’, אך היא מתאימות גם לתרגול הקריאה לאחר תחילת הלימודים ובמהלך השנה הראשונה בבית הספר. החוברת השנייה “יסודות הקריאה – מלים” מותאמת לגילאי 5-7 ומיועדת למתקדמים אשר הבינו את היסודות במהירות, או לאחר תחילת הלימודים לאלו הרוצים לחזק את היסודות ולתרגל קריאה בצורה מהנה ואטרקטיבית. שתי החוברות מעולות ועשויות להתאים לילד הרוצה להרחיב את אופקיו לפני הלימודים, תוך כדי הלימודים וכמובן להורים הרוצים לסייע לילדם לסגור פערים בצורה המהנה ביותר עבורו.

מה הופך חוברת קריאה למצוינת

הדרכים לזיהוי של חוברת תרגול קריאה מצוינת הן פשוטות ואינטואיטיביות. ראשית, יש לשים לב כי החוברת בנויה בצורה מושכת עבור הילד, מבחינת הצורה, מבחינת הצבעים, אופן הפנייה ואופן ההפעלה שלו. עניין זה חשוב על מנת לעודד את הילד לתרגל בקלות ללא התנגדות או חוסר רצון מצדו. שנית חשוב כי החוברת תהיה איכותית מבחינת החומר הנלמד על מנת שבתום התרגול הילד לא רק ייהנה, אלה גם ילמד את יסודות השפה הנדרשים.

דפי העבודה שלנו

דפי העבודה לוקטו מתוך חוברות העבודה “חכמים ביום” מבית אגם הוצאה לאור. כל חוברת עבודה מכילה תוכן עשיר של שנה שלמה, תואמת את תוכנית הלימודים של משרד החינוך. החוברות שלנו צבעוניות, מזמינות ומלאות משחקים לשעות של תרגול והנאה. הילד יוכל לשבת באופן עצמאי, ללמוד ולתרגל בשמחה ובכיף.

 

לכל דפי העבודה לחצו כאן

לכל חוברות עבודה לחצו כאן